More

    Fenerbahçe-treneren ferdig rett etter CL-kamp

    Ismail Kartal (65) slutter som Fenerbahce-trener etter tre måneder. Beskjeden kom kort tid etter 1-1-kampen mot Roma i mesterligaen.

    Han åpnet opp om valget på pressekonferansen etter oppgjøret i Istanbul torsdag, ifølge Hurriyet. Der fikk han se laget komme tilbake og få med seg ett poeng i uavgjortkampen.

    – Jeg har vært her i tre måneder. Lederne våre har forsøkt å hjelpe oss så mye som mulig, og det har vært en fin tid, sa Kartal og la til:

    – Jeg gir meg mens det ennå er tid, og jeg vil aldri komme tilbake.

    Kartal kom inn i rollen i juni, men er altså allerede nå ferdig. Kartal har flere perioder bak seg i Fenerbahce. Han var også trener mellom 2022 og 2024, og i 2014 og 2015.

    Domenico Tedesco var trener sist sesong. Zeki Murat Göle hadde rollen midlertidig fram til sesongslutt. Under Kartal har det blitt to tap siden sesongstart. Klubben tok seg til CL gjennom å slå Lyon i kvalifiseringen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen