More

    Warholm kritisk til Diamond League-arrangør: – Litt kjipe

    Karsten Warholm avslører at dårlige økonomiske rammer er en av grunnene til at han dropper Diamond League-finalen.

    – Det har vært litt forhandlinger fram og tilbake, men de har rett og slett vært litt kjipe, sier Warholm til NRK.

    Finalehelgen avvikles i belgiske Brussel om noen dager, men går altså uten en av de største stjernene.

    – De har ikke klart å komme opp med et tilbud som er konkurransedyktig, og da synes jeg ikke det er verdt å løpe finalen, sier Warholm.

    Hver utøver får penger for å stille opp i DL-stevnene, i tillegg til premiepenger. Diamond League svarer til NRK at tilbudet var i samsvar «med kompensasjonsnivået som tilbys verdens ledende utøvere».

    Warholm skal nå spare krefter til nyvinningen World Athletics Ultimate Championships i Budapest fra 11. til 13. september.

    30-åringen fra Ulsteinvik har blitt slått av den brasilianske rivalen Alison dos Santos i alle konkurranser de begge har løpt i år. I Zürich måtte han også se at dos Santos slo verdensrekorden på 400 meter hekk. Brasilianeren ble klokket inn til fantomtiden 45,80 sekunder og knuste nordmannen fullstendig.

    Warholms personlige rekord er på 45,94 og kom i OL-finalen i Tokyo i 2021.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen