Start kunne for tredje gang denne sesongen juble for triumf med 4-1 over KFUM Oslo på hjemmebane.
Håkon Lorentzen sikret langt på vei Start-seieren da han ti minutter før slutt scoret få meter fra midtsirkelen.
– Den er så lekker, sa TV 2-kommentator Peder Mørtvedt.
Start har denne sesongen slått Vålerenga og Kristiansund, og søndag kom den tredje som kan vise seg å være særdeles viktig.
Start er fortsatt sist i Eliteserien med tre poeng opp til Kristiansund på kvalifiseringsplass. KFUM er nummer 13 med seks poeng ned til Start.
Kampen fikk en pangåpning da Altin Ujkani scoret på halvvolley fra 18 meter. Etter 25 minutter var Ujkani uheldig i egen boks da ballen gikk i armen hans, og dommeren ga KFUM et straffespark etter en VAR-sjekk. Bilal Njie utlignet fra krittmerket.
Før pause var Erlend Dahl Reitan våken på en retur og nikket Start tilbake i ledelsen.
Lorentzen trygget seieren med sitt praktmål, før Deni Dashaev la på til 4-1 på overtid.
Lagene hedret kong Harald før kampen med nasjonalsang og ett minutts applaus. Spillerne og dommerne dannet også en H-formasjon i midtsirkelen.
Start har bunnrival Aalesund borte i neste kamp, mens KFUM skal møte Molde.
(©NTB)

