Manchester City-stjernen og verdensmesteren Rodri er tilsynelatende i ferd med å fullføre en overgang til Barcelona.
Mandag kveld landet han i Barcelona, og en video fra Cadena Cope-journalisten Victor Navarro viser hvordan Rodri kom ut av flyplassen og svarte kort på noen få spørsmål fra pressen.
Ifølge både Navarro og fotballinfluenseren Fabrizio Romano uttalte Rodri at det er en drøm å være i Barcelona, og at han sammen med klubben vil gå for å vinne alle titler kommende sesong.
– Veldig glad for å være her. Det har vært noen veldig intense dager, men jeg er glad for at alt er i orden, sa han ifølge nyhetsbyrået AP.
– Det er en drøm for meg å spille i Barcelona. Jeg gleder meg til å være med lagkameratene mine, og jeg kjenner mange av dem allerede. Nå er tiden inne for å komme seg på jobb og gi alt, fortsatte han.
Lokalavisen La Vanguardia skriver at Rodri skal presenteres som Barcelona-spiller tirsdag.
Den spanske storklubben betaler ifølge avisen 60 millioner euro i første omgang til Manchester City for å hente midtbanestjernen. Overgangssummen skal kunne øke til 70 millioner euro.
AP har derimot kilder på at overgangen har en verdi på 76,5 millioner euro, som tilsvarer 835 millioner kroner etter dagens kurs.
Rodri kom til City fra Atlético Madrid sommeren 2019 og har vært en nøkkelspiller der siden. Kontrakten hans i Manchester løper til neste sommer.
Som City-spiller har han blant annet vunnet mesterligaen og fire ligatitler. Han ble også tildelt Ballon d’Or som verdens beste fotballspiller i 2024.
Denne sommeren vant han VM med Spania, og han ble kåret til mesterskapets beste spiller.
(©NTB)

