More

    Sykkellag trakk seg fra ritt etter dødsulykke

    Sykkellaget NSN har besluttet å ikke fortsette rittet Volta a Portugal etter at lagets rytter Finlay Tarling døde under fredagens etappe.

    Ifølge den portugisiske kringkasteren RTP kolliderte Tarling med et kjøretøy underveis på etappen mellom Melgaco og Fafe. Kjøretøyet skal ikke ha vært tilknyttet rittet.

    Walisiske Tarling var en del av utviklingslaget til NSN.

    – Etter Fin Tarlings tragiske bortgang har NSNs utviklingslag trukket seg fra de resterende etappene av Volta a Portugal, opplyste NSN i en uttalelse lørdag.

    Videre står det at med full støtte fra Finlays foreldre vil World Tour-laget fortsette å konkurrere i Tsjekkia rundt og Arctic Race of Norway denne uken.

    – Vi vil fortsette å bære Fin med oss i hjertene våre når vi sykler til hans ære og gjør det han elsket aller mest, står det videre i uttalelsen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen