More

    Norsk svømmeprofil videre i EM – ble mor for under ett år siden

    Ingeborg Vassbakk Løyning (25) lyktes i Norge-comebacket og er semifinaleklar på 50 meter rygg i svømme-EM.

    Hun gikk videre som en av de siste etter å ha greid 28,46 på langbane i Paris. De 16 raskeste tidene i kvalifiseringen ga plass i kveldens semifinaler.

    Løyning fikk så sent som i august i fjor en datter sammen med den australske svømmestjernen og OL-mesteren Kyle Chalmers.

    – Forberedelsene har vært fine. Det er en helt annen logistikk når man også er mamma, men jeg føler meg utrolig privilegert som får svømme med Norge på hetta igjen, sa nordlendingen i en uttalelse før EM.

    Løyning har den norske rekorden (28,05) på 50 meter rygg. Best i onsdagens kvalifisering var italieneren Sara Curtis på 27,31.

    Senere i mesterskapet skal Løyning også prøve seg på 100 meter rygg.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen