More

    Duplantis-lagkamerat mister EM etter bisarr skade

    Den svenske stavhopperen Oliver Sandberg går glipp av friidretts-EM etter en skade han pådro seg da staven brakk på trening.

    19-åringen falt ukontrollert ned på matten og landet dårlig da staven brakk på den siste treningsøkten før reisen til Birmingham.

    «Håndleddet fikk seg en smell da staven brakk, og så landet jeg litt uheldig, så ryggen og nakken ble litt stive», sier Oliver Sandberg i en pressemelding.

    «Nå skal jeg fokusere på å bli helt frisk.»

    Sandberg skulle ha deltatt i mesterskapet i England for Sverige med blant andre stjernen Armand Duplantis.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen