Atle McAdam mistet livet i en sykkelulykke i Nordre Follo fredag. I en årrekke var han Norges beste på 400 meter hekk.
Navnet frigis i samråd med pårørende.
– Han var en morsom, kul og bunnsnill fyr med godt humør og stort hjerte. Han hadde en smittende latter, og han vil bli savnet. Spesielt av oss som kjente han, sier tidligere hekkeløper Christina Vukicevic Demidov til NRK.
McAdam mistet livet da han støtet sammen med en bil på en sykkeltur langs Gamle Mosseveien fredag ettermiddag. Han syklet i et følge sammen med flere andre da ulykken inntraff.
Politiets foreløpige undersøkelser tyder på at McAdam kom over i motgående kjørefelt da kollisjonen skjedde.
Friidrettsstjernen Karsten Warholm har i et Instagram-innlegg uttalt seg om bortgangen. Det skjer få timer før Warholm sammen med Amalie Iuel, Henriette Jæger og Andreas Ofstad Kulseng skal løpe 4 x 400 meter stafett i EM i Birmingham.
«Takk for alle treningsøkter og gode minner, Atle. I dag løper vi for deg!! Hvil i fred, kompis», skriver han sammen med et bilde av de to sammen.
McAdam var Norges beste på 400 meter hekk på starten av 2000-tallet. Han står med tre NM-gull i øvelsen fra år 2000, 2002 og 2004. Han representerte IK Tjalve.
Tiden 50,67 sekunder fra 2003 sto som norgesrekord i ti år, ifølge VG.
(©NTB)

