Kasper Høgh brente flere store sjanser i sin første kamp for Celtic, men treneren tar ham i forsvar.
Dansken gjorde nylig overgang fra Bodø/Glimt til den skotske storklubben og fikk debuten i kampen mot Dundee mandag. Han spilte samtlige minutter, men gikk av banen uten scoring til tross for at han underveis kom til store sjanser.
– Jeg må venne meg til gresset. Det er noe helt nytt for meg, sa Høgh til Sky Sports.
Høgh burde ha scoret sitt første Celtic-mål allerede i løpet av det første kvarteret, men traff ikke skikkelig på noen av skuddene fra relativt kloss hold.
– Jeg er nødt til å ha litt skuddtrening, sa Høgh.
Celtics veterantrener Martin O’Neill er ikke redd for at det ikke skal løsne for sin nye spiss.
– Når han begynner å kjenne alle godt – også meg – blir han en stor ressurs for oss, sa han.
Svenske Benjamin Nygren berget Celtic-seier i serieåpningen med sin scoring like etter pause.
Høgh var i flere år en god målscorer for Glimt, men han hadde også en del misser. Blant annet hadde han flere straffebom da laget spilte Champions League-fotball i fjor.
Han scoret i alt 54 mål på 103 kamper for Glimt. Det gjorde ham til en dyr mann å hente, og Celtic skal ha betalt over 140 millioner kroner, ifølge flere medier.
(©NTB)

