Geir Bakke og David Ribeiro er begge ansatt som trenere for 1. divisjonsklubben Moss. De har skrevet under på en kontrakt ut sesongen.
Det skriver Moss på sine nettsider.
– Vi er trygge på at dette er den riktige løsningen for Moss FK akkurat nå. Med Geirs erfaring og Davids energi får vi et trenerteam som kan løfte oss inn i høstsesongen, sier sportssjef Kevin Ingebrigtsen.
Bakke og Ribeiro jobbet sammen i Vålerenga i flere sesonger. Tidligere i år fikk førstnevnte sparken i Oslo-klubben. Nå vender Bakke tilbake i trenerrollen på nivå to i norsk fotball.
– Vi gleder oss til å ta fatt på arbeidet, møte spillergruppen og resten av apparatet allerede til uken. Nå handler det om å samle kreftene og angripe perioden foran oss med energi, tydelighet og tro på det vi skal gjøre, sier trenerduoen.
Moss står med fire strake tap og ligger på 12.-plass i 1. divisjon. Bakke og Ribeiro tiltrer i rollen førstkommende mandag.
Moss avsluttet nylig samarbeidet med Ole Martin Nesselquist som lagets trener.
(©NTB)

