More

    Alpinstjerne avslører tilbakeslag

    Timon Haugan (29) fikk i sommer mer trøbbel med ryggen.

    Den profilerte alpinisten vant to verdenscuprenn forrige sesong. I OL var han 29 hundredeler unna bronsemedalje.

    En rekke toppresultater ble gjennomført med tidvis smerter i ryggen. I sommer fikk treningen seg et nytt skudd for baugen.

    – Det er bedre nå enn det var for et par uker siden. Jeg har egentlig brukt sommeren på å få ryggen bra, sier Haugan til NTB.

    Nå forbereder 29-åringen seg på sin tiende sesong i verdenscupen. På Olympiatoppen inntok han en rolle på sidelinjen da resten av landslaget gjennomførte sin årlige «ironman-test».

    29-åringen forteller at han ble litt ivrig på en styrkeøkt som gjorde at det ble et tilbakeslag.

    – Jeg la på litt ekstra kilo og fikk en liten smell i ryggen igjen. De siste to ukene har vært roligere for å få kontroll på ryggen. Det begynner det å bli nå, sier Haugan.

    Oppdalingen endte som femtemann i slalåmcupen i fjor. I 2024 og 2025 ble det 3.-plass. Haugan er en klar medaljekandidat i disiplinen når alpin-VM går i gang i Crans Montana i Sveits neste år.

    Han opplyser at ryggtrøbbelet ikke får noen konsekvenser for resten av planene i sesongoppkjøringen. Snart reiser han og resten av landslaget for et seks uker langt treningsopphold på New Zealand.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen