More

    Haaland-scoring kan bli kåret til VMs beste

    Et av Erling Braut Haalands mål mot Brasil i åttedelsfinalen er med i kampen om å bli VMs flotteste.

    Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) har plukket ut tolv mål som fram til 27. juli kan stemmes på.

    Haaland scoret sju mål på Norges reise til kvartfinalen, og to av dem kom mot Brasil. Det er skuddet fra 16 meter som sendte Norge opp i 2-0 i siste ordinære minutt, som er blant de tolv beste gjennom mesterskapet.

    «Den målfarlige norske spissen mottok ballen på hjørnet av Brasils straffefelt, tok ett touch med høyre fot, et andre med venstre og deretter et tredje – et drønn som sendte ballen forbi den maktesløse Alisson og inn i det lengste hjørnet», skriver Fifa i begrunnelsen.

    Haiti-spiss Wilson Isidor er blant dem som vil gi Haaland hard konkurranse. Isidor scoret et perlemål mot Marokko i puljespillet. Også Kylian Mbappé og Lionel Messi er representert i kåringen.

    Andreas Schjelderup var med i en tidlig prosess av kåringen etter scoringen mot England, men den nådde ikke opp i en annen avstemning.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen