More

    Pelés datter: – Brasiliansk fotball er ødelagt

    Brasils fotballsystem er ødelagt, mener Kely Nascimento, aktivist, filmskaper og eldste datter av den brasilianske fotballegenden Pelé.

    I et intervju med Reuters peker hun på manglende åpenhet og ansvarlighet i administrasjonen av brasiliansk fotball som en sentral årsak til landslagets resultater.

    – Brasiliansk fotball er ødelagt. Enten det er korrupsjon … det er som et lukket, svært selvforsynt økosystem der ingen kan se inn, og alle vet hvorfor det ikke fungerer, men ingen kan fikse det, sier Nascimento.

    Hun mener landet fortsatt produserer spillere i verdensklasse, men at slitasjen på den internasjonale scenen er symptomatisk for dypere strukturelle problemer.

    Brasil ble slått ut av årets VM etter et 2-1-tap mot Norge søndag. Det er første gang siden 1990 at Brasil ikke tar seg til kvartfinalen. Landet vant sitt foreløpig siste av rekordmange fem VM-gull i 2002.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen