Novak Djokovic passerte Roger Federer og satte ny Wimbledon-rekord på vei mot kvartfinale i verdens mest prestisjetunge tennisturnering.
Djokovics 7-6, 6-3, 3-6, 6-3-seier over fire sett i 4. runde mot russeren Roman Safiullin, gjorde at han tok sin singleseier nummer 106 i turneringens historie. Ingen mannlige tennisspillere har flere i Grand Slam-turneringen i London. Bare Martina Navratilova overgår Djokovic med sine 120 seirer i single i Wimbledon.
Seieren i 4. runde gjør at serberen Djokovic er klar for sin kvartfinale nummer 17 i Wimbledon-turneringen. Også det er et tall det står respekt av. Totalt er han i sin 66. kvartfinale i en Grand Slam-turnering, og også det er rekord for en mannlig tennisspiller.
Blir det seier i kvartfinalen mot enten Felix Auger-Aliassime eller Alejandro Davidovich Fokina, venter det trolig kamp mot italieneren Jannik Sinner i semifinalen.
(©NTB)


