More

    Vill Zuccarello-bonus: Får 50 millioner etter ti kamper i ny klubb

    Los Angeles Kings har gitt veteranen Mats Zuccarello (38) en ettårskontrakt med en beskjeden grunnlønn i NHL-målestokk. Men utbetalingen kan seksdoble seg i løpet av kort tid.

    Det får nettstedet Mayor’s Manor , som følger LA Kings tett, opplyst fra sportssjef og visepresident Ken Holland i NHL-klubben.

    Kings har på eget nettsted opplyst at Zuccarello får en grunnlønn på 1 million dollar for 2026/27-sesongen, men at han kan sikre seg inntil 5,5 millioner dollar mer i prestasjonsrelaterte bonuser.

    Holland bekrefter at 5 millioner dollar av disse bonuspengene blir utbetalt dersom nordmannen spiller ti NHL-kamper for sin nye klubb. Det dreier seg altså om en insentivbasert kontrakt med lav grunnsum for en spiller som fyller 39 år før sesongen starter.

    5 millioner dollar tilsvarer 49,6 millioner kroner etter dagens kurs.

    Det bør ikke være noe problem for Zuccarello å spille mange kamper for Kings om han holder seg skadefri. Sist sesong spilte han 59 kamper og noterte 54 målpoeng for Minnesota Wild i grunnserien. I sluttspillet ble det ytterligere åtte kamper og ni målpoeng.

    Totalt har nordmannen spilt 963 kamper i NHLs grunnserie og 110 i sluttspillet.

    I Wild har Zuccarello hatt en årslønn på 4,125 millioner dollar de siste to sesongene. Han spilte for Minnesota-klubben i seks år før LA Kings snappet ham opp onsdag.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen