More

    Nasa-sjefens elleville løfte: Vil sende fotball til månen hvis USA vinner VM

    Sjefen i Nasa, Jared Isaacman, lover å sende en fotball til månen dersom USA skulle gå til topps under VM-sluttspillet på hjemmebane.

    Nasa har allerede sendt den offisielle VM-ballen ut i verdensrommet. Den har funnet veien til den internasjonale romstasjonen ISS i anledning at USA er vertsnasjon for sommerens fotballfest sammen med Mexico og Canada.

    Nå ønsker Nasa-sjefen å ta det et steg lenger dersom USA skulle ta VM-tittelen. Han vil sende ballen til månen.

    – Utfordringen er dermed sendt. Nå gjelder det for fotballaget å gjøre jobben, sier Isaacman, i følge det svenske nyhetsbyrået TT.

    Nasa-sjefen får støtte fra Carlos Garcia-Galan, programsjef for Nasas månebase.

    – Om USA vinner VM, skal vi finne en plass til den, sier Garcia-Galan.

    Natt til torsdag skal USA spille 16-delsfinale mot Bosnia i San Francisco. Dersom USA skulle ta seg videre, venter vinneren av Belgia-Senegal i åttedelsfinalen.

    Det har blitt gjort lignende stunts på månen før. I 1971 spilte den amerikanske astronauten Alan Shepard golf på månen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen