Alejandro «Alex» Grimaldo forlater Bayer Leverkusen og blir lagkamerat med Alexander Sørloth i Atlético Madrid. Den spanske landslagsbacken har signert en fireårskontrakt.
Atlético Madrid bekrefter signeringen på sine hjemmesider.
Grimaldo er en del av den spanske landslagstroppen i fotball-VM. Backen har så langt ikke spilt i mesterskapet, men legger bak seg en suksessrik treårsperiode i Bayer Leverkusen.
– Kjære Alejandro, du kom med en vinnermentalitet og tok oss til høyder vi bare kunne drømme om. Din lidenskap for drakten, lagkameratene dine og målene dine er fantastisk. Frisparkene dine vil bli savnet, din klassiske golf-feiring og aller viktigst, den personen du er, skriver Leverkusen på X.
Grimaldo endte opp med 20 scoringer og 31 målgivende pasninger for Leverkusen fra sin venstreback-posisjon.
Nå skal Grimaldo servere Atléticos angrepsrekke, som Alexander Sørloth er en del av. Både den norske landslagsspissen og den argentinske superspissen Julian Alvarez har riktignok blitt koblet vekk fra den spanske hovedstadsklubben i sommer.
(©NTB)


