More

    Dansk tennisstjerne angrer på kampbelastning – endrer strategi

    Den danske tennisspilleren Holger Rune angrer på kampbelastningen før skaden og har derfor valgt å trappe ned på antall turneringer.

    Fokuset til den danske 23-åringen vil være på Grand Slam-turneringene og Masters-1000 turneringene fremover.

    – Det er det nivået jeg ønsker å spille på, sier Rune i et intervju med nyhetsbyrået AFP.

    Tennisspilleren forteller at tett kampprogram ble for mye for kroppen.

    – Det ble for mange turneringer etter hverandre, og til slutt ga kroppen svar på belastningen, sier Rune.

    Rune fikk en akillesskade i oktober og har vært i opptrening siden skaden skjedde.

    Den danske tennisspilleren hadde et mål om å rekke Grand Slam-turneringen i Wimbledon nå i juni, men tidligere denne måneden ble det kjent at comebacket måtte vente. Det er foreløpig ikke satt en ny dato for comebacket.

    Tennisspilleren som har vært nummer fire på ATP-rankingen, føler ikke noe press på comebacket.

    – Jeg ønsker bare å gå ut på banen og nyte det. Jeg er tilbake fra skade, så jeg føler ikke noe press.

    Spilleren som nå er nummer 79 på ATP-rankingen, tar det helt med ro og er ikke redd når stornavnene Jannik Sinner og Carlos Alcaraz blir nevnt.

    – Jeg vet at jeg kan slå dem begge, og det har jeg også gjort. Jeg må bare lære å gjøre det uke etter uke.

    I ATP-sammenheng er det henholdsvis 2-2-og 2-3 i innbyrdes oppgjør mellom Holger Rune og de to verdensstjernene Carlos Alcaraz og Jannik Sinner.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen