Dette er en eksklusiv artikkel. Kun abonnenter har tilgang.
Søndagskupongen 7. juni
Søndagskupongen 7. juni
Kun Rana innfridde av våre sikre forrige søndagskupong. Det hjalp dermed lite at UB-garderingen satt i Notodden – Jerv.
Ukens søndagskupong åpner med seks privatlandskamper. Vi anbefaler at disse kampene dekkes godt opp, og det gjelder særlig kamp to mellom Danmark og Ukraina, som vi helgarderer på alle forslag.
Kamp syv er hentet fra OBOS-ligaen før søndagskupongen avsluttes med fem norske cupoppgjør. Her er det lagene fra 3. og 4. divisjon som skal i aksjon. Vi forsøker sikker Staal Jørpeland mot Rosseland i kamp åtte, sikker Gneist mot Frøya i kamp elleve og sikker Stordal mot Langevåg i kamp tolv.
Søndagens halvgardering plasseres i Stryn – Florø, der vi tror gjestene unngår tap, mens vi helgarderer kamp ti mellom Ready og Union Carl Berner.
Folkerekken pr. torsdag kveld viser at Kroatia, Ecuador, Colombia, Ranheim og Stordal ser ut til å bli spilt til de største favorittene.
Søndagskupongen har denne uken spillefrist klokken 13.55. To kamper er først ut med avspark 14.00. Deretter venter kamper utover hele ettermiddagen og kvelden. Det hele avsluttes med Colombia – Jordan, som starter klokken 01.00 natt til mandag.
Flere analyser og kupongforslag finner du på vår faste side for tipping og spilltips
Selve kupongen leveres hos Norsk Tipping
📌 Søndagskupongen 7. juni – Våre vurderinger
De sikre
8. Rosseland – Staal Jørpeland B
11. Frøya – Gneist B
12. Stordal – Langevåg H
Den halve
9. Stryn – Florø UB
De overspilte
2. Danmark – Ukraina H
10. Ready – Union Carl Berner H

⚽ Søndagskupongen 7. juni – Kampanalyse
1. Marokko – Norge
Marokko kommer inn med 27 kamper uten tap og en svært solid defensiv base, samtidig som 4-0 mot Madagaskar, 2-1 mot Paraguay og 3-0 mot Senegal sier litt om nivået. Norge har også sterke resultater bak seg med 3-1 mot Sverige og 4-1 borte mot Italia, men dette er nøytral bane i USA, varme forhold og en motstander som sjelden gir bort mye. Folket gjør Norge til favoritt, men Marokko må ikke undervurderes. Vi helgarderer helst – dette lukter tett.
2. Danmark – Ukraina
Danmark har ikke helt fått flyten i de siste privatlandskampene med 0-0 mot DR Kongo og 2-2 mot Tsjekkia, men 4-0 mot Nord-Makedonia viser fortsatt et høyt toppnivå når de får rytme i angrepsspillet. Hjemme i Odense skal danskene normalt ha et klart grep, selv om fraværene til Gustav Isaksen og Morten Hjulmand trekker litt ned. Ukraina kommer med to sterke resultater i 2-0 mot Polen og 1-0 mot Albania, men har tapt klart mot Frankrike og Sverige. Alle tegn.
3. Kroatia – Slovenia
Kroatia har tapt mot Belgia og Brasil, men hjemme i Varaždin skal de normalt ha et klart grep mot Slovenia. Begge lag har sluppet inn mål i fem strake, så helt tett blir det neppe, men Kroatia har mer kvalitet framover og større bredde i troppen. Slovenia har vært brukbare i perioder, men 0-2 mot Kosovo og 0-1 mot Ungarn trekker ned. Sporar-fraværet svekker også gjestenes angrep. Innbyrdes har det vært jevnt, men nivå og hjemmebane peker mot Kroatia.
4. Hellas – Italia
Hellas har vært vanskelig å bryte ned i det siste, med 0-0 mot både Ungarn og Belarus. Samtidig har de bare vunnet én av de fem siste, og offensivt er det fortsatt litt tynt. Italia kommer med klart høyere nivå og har slått Luxemburg 1-0, Nord-Irland 2-0 og Moldova 2-0 i denne perioden. Innbyrdes har Italia vunnet de to siste mot Hellas med 2-0 og 3-0. På Kreta kan hjemmelaget gjøre det seigt, men kvaliteten peker mot gjestene. B, med U som gardering.
5. Ecuador – Guatemala
Nøytral bane i Columbus. Ecuador kommer inn med en svært solid rekke og står uten tap på 18 kamper, noe som sier litt om hvor stabilt dette laget har blitt defensivt og strukturelt. De har slått Saudi-Arabia 2-1, spilt 1-1 mot både Nederland og Marokko og holdt nullen mot New Zealand og Canada i de siste kampene. Guatemala fikk nylig 0-7 mot Algerie og tapte 0-1 for Canada, og de står uten scoring i de to siste. Innbyrdes har Ecuador vunnet de siste.
6. Colombia – Jordan
Colombia har fått en liten ripe med tap mot Frankrike og Kroatia, men svarte med 3-1 mot Costa Rica og har ellers vist høy toppkvalitet med seirer mot Australia og New Zealand. Dette er et lag med betydelig mer individuell kraft. Jordan er ikke noe kasteballag og har både slått Saudi-Arabia og Irak, men de siste kampene viser også begrensningene: 1-4 mot Sveits, 2-3 mot Marokko og 2-2 mot Costa Rica. Nøytral bane i San Diego, men vi stoler på Colombia.
7. Ranheim – Strømmen
Ranheim kommer fra en tydelig opptur med 5-1 mot Sandnes Ulf og står med 26 scoringer på ni kamper. Her møter de et Strømmen-lag som ligger sist med 1-1-7, 12-29 i målforskjell og sju strake uten seier. Gjestene har sluppet inn i ti kamper på rad og kommer fra 2-3 mot Sogndal, 0-1 mot Lyn, 0-7 mot Haugesund, 2-4 mot Bryne og 1-2 mot Hødd. Ranheim har riktignok heller ikke holdt nullen på fem kamper, og innbyrdes er statistikken jevn.
8. Rosseland – Staal Jørpeland
Rosseland kommer fra 4. divisjon, men tallene er sterke: 7-0-1, 32-7 i mål og tabelltopp med klar margin. De har også levert i cupkvaliken med 6-2 mot Bogafjell og 2-0 borte mot Vardeneset, og hjemme har de 19-4 i serien. Staal Jørpeland spiller ett nivå høyere og har møtt tøffere motstand, men 3. divisjonsformen er ujevn med 3-3-3 og 14-16. Borte er de bedre enn hjemme, med 2-2-0 og bare fire baklengs, så nivåforskjellen skal tas på alvor. Vi dekker opp!
9. Stryn – Florø
Stryn ligger foran Florø på tabellen og kommer inn med 6-2-1, 31-16 i mål og meget sterke hjemmetall: fire seirer av fire og 17-2. De slo også Florø 2-1 borte så sent som 30. mai, og fulgte opp med 4-0 mot Dale noen dager senere. Florø har mer tradisjonstyngde i dette oppgjøret og brukbar offensiv med 27 mål på ni seriekamper, men defensivt har de variert voldsomt, særlig hjemme mot Fjøra med 3-8. Borte står Florø med 2-2-1 og 13-4. UB.
10. Ready – Union Carl Berner
Ready er fortsatt ubeseiret i 3. divisjon avdeling 1 og står med 5-4-0, 24-10 i mål og 19 poeng etter ni kamper. Hjemme har de vært solide med 4-1-0 og 17-5, og de har allerede slått Union Carl Berner 2-0 borte i serien. Gjestene har også levert bra totalt med 15 poeng, men formen svinger mer, og de kommer fra 0-2 borte mot Heming. Union Carl Berner har riktignok sterke bortetall med 3-0-2 og 13-5, inkludert 8-0 mot Lokomotiv Oslo, så helt ufarlige er de ikke.
11. Frøya – Gneist
Frøya kommer fra 4. divisjon, men tallene er så sterke at nivåforskjellen ikke skremmer: 6-0-1 i serien, 25-5 i mål og full pott hjemme med 18-2. De har også slått Loddefjord 4-3 i cupkvaliken og Bergen Nord 4-0, så dette laget har både tempo og scoringstrykk. Gneist spiller én divisjon høyere, men står nede i bunnsjiktet med 2-1-6 og 22-30 i målforskjell. De scorer mye, men slipper inn enda mer, og 4-6 mot Sogndal 2 sist sier sitt om kampbildet.
12. Stordal – Langevåg
Stordal leder 4. divisjon på Sunnmøre med 5-1-1 og sterke 16-4 i målforskjell. Hjemme har de vært bunnsolide med tre seirer av tre og 8-1, og i NM-kvaliken har de allerede slått Sykkylven 1-0 og Hasundgot 1-0 borte. Langevåg ligger nest sist med 2-1-4 og 8-16, men de viste nettopp mot Stordal at de kan stå imot da det endte 0-0 på Langevåg 29. mai. Gjestene har også slått Ørsta 2-0 i kvaliken, så helt ufarlige er de ikke. Likevel blir det en klar H her.
🎯 Søndagskupongen 7. juni – Forslag
| H | B | |
| H | U | B |
| H | U | |
| H | B | |
| H | ||
| H | U | |
| H | U | B |
| B | ||
| B | ||
| H | U | B |
| B | ||
| H |
| H | B | |
| H | U | B |
| H | U | |
| H | U | B |
| H | ||
| H | U | B |
| H | U | B |
| B | ||
| B | ||
| H | U | B |
| B | ||
| H |


