More

    Messi-statue i India må fjernes: – Den svaier i vinden

    Statuen av fotballstjernen Lionel Messi, som ble satt opp i anledning hans besøk i India i fjor, må tas ned som følge av sikkerhetsgrunner.

    Det får AFP opplyst av myndighetene i byen Kolkata. Det ble stor oppstandelse da Messi og Inter Miami-kameratene Luis Suárez og Rodrigo De Paul besøkte India i november.

    Som en hyllest til Messi ble en statue av ham satt opp i Kolkata, men nå får den ikke stå lenger.

    – Vi har sett at den svaier i vinden, sier Sharadwat Mukherjee til AFP. Han jobber i delstaten Vest-Bengal.

    Arbeidere jobber onsdag med å sikre statuen med tau. Statuen, som er 21 meter høy, står ved siden av en travel vei.

    – Men å fjerne den er lettere sagt enn gjort. Vi planlegger å ta den ned så fort som mulig, sier Mukherjee.

    Det er ikke kjent om statuen vil bli satt opp et annet sted.

    Tonen rundt Messi-besøket i India ble raskt en annen da han dukket opp på en fotballarena i Kolkata, der mange tusen tilhengere hadde betalt opp mot 1500 kroner for det de trodde var en mulighet til å møte den argentinske superstjernen.

    Messi ble på banen bare i et par minutter, opptrådte ikke med ball og var angivelig knapt synlig fra tribunen fordi VIP-gjester med bedre plasser og Messis sikkerhetsvakter skygget for utsikten.

    Flere tilskuere rev plaststoler løs fra tribunene, kastet vannflasker og tok seg inn på banen mens de ropte ut i frustrasjon. Plakater og telt ble også ødelagt av sinte Messi-fans.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen