Daniil Medvedev slet i Paris-varmen og tapte i 1. runde i Roland-Garros mot 97.-rangerte Adam Walton. Underveis kranglet han også med ektefellen Darja.
Kona likte ikke oppførselen til Medvedev, som hadde et utbrudd mot trener Thomas Johansson etter å ha slått en ball i nettet. Den russiske tennisstjernen var tydelig preget av den høye temperaturen.
– Det er varmt for alle. Alle sliter. Du må oppføre deg, ropte kona Darja fra tribunen, ifølge Aftonbladet.
Og hun fikk svar:
– Når jeg begynner å treffe banen, skal jeg begynne å oppføre meg, repliserte tennisesset.
Medvedev har slitt i Grand Slam-turneringer de siste to årene, og det er blitt stopp i første runde i fire av de siste seks turneringene i toppkategorien.
Tirsdagens nederlag for australieren Walton var likevel høyst overraskende.
Kampen svingte voldsomt med klare settseirer begge veier. Walton vant det første settet 6-2, tapte det andre 1-6, vant det tredje 6-1 og tapte det fjerde 1-6. I siste og avgjørende sett ble det seier til australieren med 6-4.
Wildcard-spilleren Walton skal opp mot den useedede amerikaneren Zachary Svajda i 2. runde.
(©NTB)


