More

    Southampton i mer trøbbel – FA kobler seg på spionsaken

    Southampton og enkeltpersoner i klubben risikerer å bli straffet av Englands fotballforbund (FA) som følge av spionskandalen.

    Forbundet er i gang med å etterforske saken som har dominert nyhetsbildet i England den siste tiden, skriver BBC og Sky Sports.

    Southampton ble tidligere i uken kastet ut av opprykkskvalifiseringen til Premier League etter å ha spionert på en av Middlesbroughs treninger før semifinaleduellen.

    Torsdag ble klubbens anke avvist. Dermed er det Middlesbrough som møter Hull til finale på Wembley lørdag i det som ofte omtales som fotballens mest verdifulle enkeltkamp.

    Et opprykk til Premier League sies å kunne føre med seg flere milliarder kroner i økte inntekter.

    Southampton har medgitt flere brudd på regelverket som forbyr spionasje på motstandernes trening før kamp. Innrømmelsen gjelder ikke bare møtet med Middlesbrough, men også kamper mot Oxford i desember i fjor og Ipswich i april.

    Klubben fra sørkysten må starte neste sesong på nivå to med fire minuspoeng. Straffen var en del av avgjørelsen som ble tatt av et uavhengig utvalg tirsdag.

    I britiske medier spekuleres det på at Southamptons manager Tonda Eckert (33) må gå av som følge av skandalen. Tyskeren står med kun seks tap på 40 kamper siden han ble ansatt i november, men risikerer nå å bli hardt straffet av FA.

    Southampton rykket i fjor ned fra Premier League og hadde i år håp om å ta seg rett opp igjen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen