Mandagens Göteborg-duell mellom Örgryte og IFK i Allsvenskan ble stoppet etter 39 minutter da det begynte å brenne på bortetribunen.
Brannen oppsto ifølge svenske medier da noen av bortesupporterne tente på noe på tribunen. Etter opphold og møtevirksomhet i rundt halvannen time ble det besluttet at kampen ikke kunne spilles ferdig mandag kveld.
– Det har vært alvorlige ordensforstyrrelser, og vi kan ikke akseptere det som har skjedd, sier kampdelegat Per Svärd til TV4.
– Det tok tid fordi vi hadde flere involverte parter. Men både arrangør, dommer og politiet er enige om ikke å fortsette kampen. Det er ikke forutsetninger for det nå, fortsetter Svärd.
Det hadde vært flere korte stopp der spillet kunne gjenopptas, men da det begynte å brenne så dommer Glenn Nyberg seg nødt til å sende spillerne i garderoben og kalle inn til kampmøte.
IFK Göteborgs sikkerhetssjef Jonas Arlmark opplyser til Expressen at en politibetjent ble skadet av kaoset som oppsto på grunn av utstrakt bruk av pyrotekniske artikler.
– Det jeg har fått beskjed om er at en politibetjent er skadet. En form for røykskade, og det er naturligvis alvorlig, sier Arlmark.
Politiet opplyser ifølge samme avis at de etterforsker for såkalt mordbrann, som vil si brannstiftelse som kunne ha ført til tap av menneskeliv.
Ifølge Aftonbladet skal det være håp om at kampen kan fullføres tirsdag.
IFK ledet 2-1 da kampen ble stoppet i det 40. minuttet.
(©NTB)


