More

    Salah med klar Liverpool-beskjed: – Må finne tilbake identiteten

    Mohamed Salah (33) mener Liverpool må sjelegranske seg selv etter en sesong langt under pari.

    Egypteren tar farvel med klubben etter kommende helgs Premier League-avslutning mot Brentford. Det legges opp til en større markering på Anfield.

    Men omstendighetene er ikke slik Salah og Liverpool-fansen håpet. Fjorårets seriemestere risikerer å misse 5.-plassen og Champions League-spill til høsten etter 2-4-tapet for Aston Villa fredag.

    – Det er svært smertefullt at vi kollapset til nok et tap, og det er ikke hva supporterne våre fortjener. Jeg ønsker å se Liverpool som et lag som spiller «heavy metal»-fotball og er fryktet hos motstanderne, skriver Salah i en melding på Instagram.

    Han mener Liverpool det siste året har vært langt unna der det skal være.

    – Man må finne tilbake identiteten. Alle som kommer til denne klubben, må tilpasse seg den, fortsetter Salah og legger til:

    – Å vinne noen kamper her og der er ikke det Liverpool skal handle om. Alle lag vinner kamper.

    Utspillet kan tolkes som et stikk mot Liverpool-manager Arne Slot og klubbledelsen. Tidligere i sesongen uttalte han seg svært kritisk om situasjonen i klubben.

    – Liverpool vil alltid være en klubb som betyr svært mye for meg og familien min. Jeg ønsker å se den lykkes lenge etter at jeg har dratt, skriver Salah.

    Han hadde hele 47 målpoeng på Liverpools ferd mot et suverent seriemesterskap i 2024/25-sesongen. Siden har Salah i likhet med resten av laget ikke vært til å kjenne igjen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen