More

    Jakob Ingebrigtsen: – Målet er å være 100 prosent tilbake i 2027

    Løpestjernen Jakob Ingebrigtsen (25) ser framover. Sesongens høydepunkt, EM, er fortsatt usikkert.

    – I hodet mitt er målet å være konkurransedyktig og 100 prosent tilbake i 2027, sier Ingebrigtsen til Run Outside.

    – Men hvis jeg er klar til å konkurrere mot slutten av sommeren, så kommer jeg selvfølgelig til å begynne da, sier han.

    VG omtalte saken først i Norge.

    Diamond League-sesongen starter 16. mai. Bislett Games-stevnet arrangeres 10. juni. Det blir uten Ingebrigtsen på startstreken.

    Friidrettsstjernen er riktignok tilbake i trening etter akillesoperasjonen i vinter. Men han trenger tid.

    25-åringen mistet store deler av forrige sesong, men rakk å bli klar til VM i Tokyo i september. Der var ikke grunnlaget godt nok til å hamle opp med de beste.

    Friidretts-EM er i Birmingham mellom 10. og 16. august.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen