More

    Alpin-VM i Narvik er datofestet – visst overlapp med skiskytter-VM i Kollen

    VM i alpint i Narvik er datofestet. Mesterskapet avvikles i perioden 13. til 25. februar 2029, har FIS bestemt.

    Avgjørelsen ble fattet av FIS-styret under vårmøtene i slovenske Portoroz denne uka.

    Datoene er cirka en uke senere enn vanlig for alpin-VM. Mesterskapet i Narvik vil også overlappe noe med VM i skiskyting i Holmenkollen.

    – Det har vært en lang diskusjon for å finne den beste løsningen. En uke senere gir oss mer lys. Normalt er det stabile værforhold på denne årstiden i Narvik, og vi håper at dette gjør at vi får gjennomført gode sportslige konkurranser, sier arrangementssjef Terje Lund i Norges Skiforbund i en uttalelse til NTB.

    – Vi har fått en dato som vi alle mener er det beste, sier VM-sjef Knut-Eirik Dybdal.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen