Johannes Høsflot Klæbo er fortsatt i forhandlinger med Norges Skiforbund om landslagsframtiden.
Skiforbundet jobber i disse dager for å få klart uttaket til 2026/27-sesongen. En ny avtale med Klæbo er ikke i boks, opplyser trønderens rådgiver Lasse Gimnes til Adresseavisen.
– Det vil nok ta enda noe tid før det blir beslutninger i den ene eller andre retningen, sier han.
Klæbo satset på utsiden av landslaget i 2023, men kom tilbake sesongen etter og skrev under en toårig avtale. Da forhandlet han seg fram til å kunne kjøre sitt eget høyderegime, og skiforbundet tok regningen for flere av treningsoppholdene.
Ifølge Adressa ønsker Klæbo å fortsette med dette. I vinter ble han tidenes mestvinnende vinterolympier på veien mot seks OL-gull i Italia.
Det er mye usikkerhet rundt det kommende uttaket. Flere utøvere har takket nei til tilbudte landslagsplasser fordi de ønsker å være på private lag.
Blant dem er Astrid Øyre Slind, som har fått avslått sin søknad om å få satse videre som en del av Team Aker Dæhlie.
Norges Skiforbund har i utgangspunktet en policy om å gi startnekt i verdenscupen og mesterskap til løpere som takker nei til landslaget. Tidligere har både Klæbo og Slind fått unntak.
(©NTB)


