More

    Evenepoel vant Amstel-rittet for første gang – slo fjorårsvinneren i spurten

    Remco Evenepoel slo enkelt bruddkameraten Mattias Skjelmose i spurten og jublet for sin første seier i det prestisjetunge Amstel-rittet i Nederland.

    De to kom alene til mål eter 257 kilometer sykling, Dansken vant rittet i fjor foran Tadej Pogacar og Evenepoel, men han var sjanseløs denne gangen.

    – Jeg elsker dette rittet. Det har mange korte, bratte bakker, og jeg følte meg mye sterkere enn i fjor, sa Evenepoel.

    – Jeg har hatt en ganske god april måned med flere fine plasseringer, men det er noe ekstra med en seier.

    Evenepoel og Skjelmose var med i et femmannsbrudd, men Kévin Vauquelin veltet og tok Matteo Jorgenson med seg. Romain Grégoire måtte slippe litt senere, og da var det bare to mann igjen i seierskampen.

    – Jeg er fornøyd. I fjor var jeg heldig som vant. Denne gang hadde han bare bedre bein enn meg. Jeg var helt på grensen og trodde egentlig at han skulle hekte meg av i bakkene, sa Skjelmose.

    Anders Leknessund ble beste nordmann med 39.-plass, nesten tre minutter etter vinneren.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen