More

    Mbappé i Real Madrid-troppen tross hodeskade: – Vi trenger ikke et mirakel

    Kylian Mbappé er med i Real Madrids tropp til onsdagens returkamp mot Bayern München tross hodesmellen han pådro seg i helgen.

    Den franske superstjernen måtte sys over øyet etter 1-1-kampen mot Girona i La Liga, men han var tilbake på treningsfeltet allerede mandag og ble tirsdag inkludert i troppen til kampen i München.

    Real Madrid har en stor oppgave foran seg etter 1-2-tap hjemme i lagenes første møte i mesterligaens kvartfinale.

    Hjemme på Bernabeu scoret Mbappé reduseringsmålet som ga håp.

    – Vi trenger ikke et mirakel her. Alle som kjenner Real Madrid vet det. Bayern-keeperen var fremragende i den første kampen, sa Real Madrid-trener Alvaro Arbeloa tirsdag.

    – Real Madrid har en ærerik historie. Vi er klare til å kjempe og skrive mer historie med et comeback. Vi er klare for atmosfæren som venter oss.

    Aurélien Tchouaméni er utestengt, mens keeper Thibaut Courtois er ute med skade.

    – Dette er som en finale for oss, sa Jude Bellingham.

    Real Madrid har slått ut Bayern München de fire siste gangene lagene har møtt hverandre i mesterligaens utslagsrunder, med tre seire og en uavgjort i bortekampene.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen