Nå er det klart at Norges siste kamp før det imøtesette verdensmesterskapet i sommer blir mot Marokko. Kampen spilles i New Jersey 7. juni.
Det opplyser Norges Fotballforbund. Kampstart blir klokka 21 norsk tid. Det passer godt for norske TV-seere, men betyr at det kan bli hett for spillerne klokka 15 lokal tid.
Kampen spilles på hjemmebanen til MLS-laget New York Red Bulls og NWSL-laget Gotham FC (som er Guro Reitens lag). Den ligger i Harrison, New Jersey.
Landslagssjef Ståle Solbakken avslørte i mars at en bekreftelse på kampen var på trappene. Marokko blir det eneste ikke-europeiske laget Norge skal møte fram mot VM, men Solbakken gleder seg over at det ble akkurat Marokko.
– Det passer bra, i og med at vi møter Senegal i kamp to i gruppespillet i VM, har Solbakken sagt til NTB.
Marokko og Senegal møttes i finalen av afrikamesterskapet i januar.
Kampen mot Senegal spilles også i New Jersey, men det blir på NFL-arenaen i East Rutherford, som normalt er hjemmebane for New York Giants og New York Jets. Finalen i VM skal spilles der.
1. juni kommer Sverige til Ullevaal rett før det norske laget reiser til VM.
I etterkant av Marokko-kampen skal spille en innendørskamp bak lukkede dører. Bakgrunnen for det er et ønske om at hele troppen skal få en kamp i beina.
Norge skal lade opp til sluttspillet i Greensboro i North Carolina.
(©NTB)


