Hovedtrener Jared Bednar går glipp av Colorado Avalanches to siste bortekamper i NHLs grunnserie etter å ha bli truffet i ansiktet av en puck.
Bednar pådro seg flere brudd i ansiktet da han ble truffet av en puck som endret retning i lørdagens hjemmekamp mot Vegas Golden Knights.
Treneren kommer ikke til å trenge operasjon, og det er forventet at han blir helt frisk. Han reiser imidlertid ikke med laget til bortekampene mot Edmonton Oilers og Calgary Flames mandag og tirsdag.
– Han fikk en puck i høyre kinn. Han er fullt oppegående, men han sendes til et lokalt sykehus og blir skannet for en videre vurdering, sier Brendan McNicholas i Avalanche-administrasjonen til NHLs nettsted.
Assistentene Nolan Pratt og Dave Hakstol skal lede laget i de kommende bortekampene. Det gjenstår i alt tre kamper av grunnserien, og Avalanche er for lengst sluttspillklar.
– Det ser urovekkende ut, ikke sant? Det er skummelt når puckene flyr inn der (mot trenerområdet). Det skjer hele tiden, og i kveld var uhellet ute, sa Pratt om Bednar-smellen.
Colorado-laget er blant favorittene til å vinne NHL-sluttspillet og skal opp mot Los Angeles Kings eller Nashville Predators i første runde.
(©NTB)


