ATLÉTICO MADRID VS BODØ/GLIMT: Håpet lever for nordlendingene før siste og avgjørende ligaspill-runde, om enn i en tynn tråd.
Atlético Madrid vs Bodø/Glimt

Det ble en historisk kveld på Aspmyra forrige uke, da Bodø/Glimt tok skalpen på selveste Manchester City. Kjetil Knutsens mannskap utmanøvrerte Pep Guardiolas mektige stjernegalleri og vant fullt fortjent 3-1. Vel så gledelig var våre oddstips til den historiske kampen, og leserne som tok rygg på våre tips tjente en god slant med BTTS & Over 2,5 til 1,77 og Jens Petter Hauge-scoring til hele 5,40.
Nytt mirakel kreves
Trepoengeren over the Citizens gjør at håpet lever for Bodø/Glimt før siste og avgjørende runde, om enn i en tynn tråd. Nordlendingene må nemlig gjøre en enda større bragd enn forrige uke, nemlig å gå hen til mektige Metropolitano og ta tre poeng i Atlético Madrid sin egen lekegrind. Glimt står med seks poeng fra de syv første rundene, men siste lag i playoffet står i skrivende stund med åtte poeng. Dit er det fire tabellplasseringer frem, så det skal naturligvis godt gjøres om kvelden ender med avansement til utslagsrundene. Høstens og vinterens eventyr i Champions League har uansett vært av den minneverdige sorten, selv om det skulle ende med exit i kveld.
Analyser, stats og daglige tips
Få et overtak på markedet med innsikt, tall og profesjonelle vurderinger fra våre eksperter.
Se abonnementBegge lag må vinne
For Atlético Madrid er kun tre poeng godt nok. Los Colchoneros har siktet fininnstilt på en topp 8-plassering, som gir direkte adgang til åttedelsfinalen. Chelsea innehar for øyeblikket den med 13 poeng, samme poengsum som Atléti, men som likevel er helt nede på 12. Alle de åtte lagene mellom PSG på 6. plass og Atalanta på 13. står nemlig med 13 poeng etter syv spilte runder, så det ligger an til å bli et vanvittig rotterace om å unngå playoff til åttedelsfinalen. Atlético Madrids trener, Diego Simeone, har ikke tatt seieren på forskudd, selv om de er store favoritter før møtet med Bodø/Glimt.
– De har spilt veldig tøffe kamper. De har vært gode, spesielt mot Borussia Dortmund, og de slo City. De vet hva de vil. De har raske overganger når de finner Jens Petter Hauge, som er deres beste spiller. Det er et lag som spiller teknisk godt, og som vet hva de holder på med. Vi må sørge for å få kampen dit hvor vi kan straffe de mest, forklarer “El Cholo” Simeone på pressekonferanse i Madrid.
– Et historisk lag
Kjetil Knutsen har allerede tatt skalpen på både Pep Guardiola og José Mourinho i løpet av trenerkarrieren. Diego Simeone hører så definitivt til i elitekategorien av fotballtrenere i dette årtusenet, og Knutsen håper naturligvis på en skalp til. Men, innrømmer naturligvis at oppgaven blir beintøff.
– De har en erfaren manager i Diego Simeone, som har gitt laget et ekstremt uttrykk. Dette Simeone-laget spiller med hjertet – et historisk lag med enorm erfaring. Det er gøy å møte et lag med så mye intensitet, kraft og vilje. Her får vi virkelig testet oss, innrømmer Glimt-sjefen overfor fremmøtt presse i den spanske hovedstaden.
Atlético Madrid vs Bodø/Glimt: Odds fra Norsk Tipping
- H 1,28 – U 6,10 – B 8,00
- Begge lag scorer: Ja 1,58 – Nei 2,20
- Over 2,5 mål: 1,28 – Under 2,5 mål: 3,40
Atlético Madrid vs Bodø/Glimt: Oddstips
- Begge lag scorer: Nei til 2,20 i odds
- Atlético Madrid -1 til 1,67 i odds
- Korrekt resultat: 3-0 til 9,80 i odds
Her må vi dessverre legge fra oss de norske brillene, og finne frem odds-monokkelen. At Bodø/Glimt i det hele tatt muligheten til avansement før siste runde, er vel omtrent det beste man kunne håpet på før Champions League-eventyret startet, og nordlendingene kan gå ut på Metropolitano med hodet høyt hevet. Her skal de imidlertid opp mot et av Europas aller beste hjemmelag, og et av de best organiserte lagene fotballen har sett dette årtusenet. Derfor tror jeg heller ikke, dessverre, at Bodø/Glimt scorer i kveld, og at dette ender med nokså overlegen hjemmeseier.


