Dette er en eksklusiv artikkel. Kun abonnenter har tilgang.
Opprykkslagene skal ut i tøffe dueller i League Two, men i bunnen er årets viktigste kamp allerede rundt hjørnet
Full runde i League Two
Bare to av de fem oppsatte kampene fra League Two forrige helg ble spilt. Også her var det FA-cup og kong-vinter som førte til det dårlige utvalget. Dårlig utvalg eller ei, vi traff blink på begge kampene. Borteseier til 2,15 i odds når ligaleder Bromley slo Tranmere takket være de to målene til Michael Cheek som fortsetter herjingen.
Som om ikke det var nok så traff vi også med det vågale uavgjortresultatet i Crewe – Harrogate. Gjestene har vist tidligere at de klarer å karre med seg uavgjort når man minst venter det, så også her. Utligningen på tampen sikret spill inn på oddsen som stod til 3,95. Nå krysser vi fingrene for at vi får gjennomført en hel runde uten avlysninger. På de to siste rundene har det blitt spilt totalt fire kamper.
Består ligalederne denne testen da?
Bromley tar turen til Chesterfield med et håp om at rekken på syv strake seiere i Legaue Two skal bli til åtte. Bromley slutter aldri å imponere og har tatt seg forbi det ene hinderet etter det andre. Michael Cheek seiler opp som kandidat til toppscorertittelen igjen etter fem mål på deres tre siste kamper og står nå med 14 scoringer denne sesongen.
Chesterfield på sin side spilte årsbeste da Notts County ble slått 2-0 her for noen uker siden. Har siden den gang tatt to poeng på tre siste, selv om det var tre tøffe kamper og to av dem borte. Ligger akkurat nå på den 7.plassen som gir play off, men ønsker å sikte høyere. Er dette dagen der Bromley må gi tapt, eller klarer de å kjempe seg til et poeng eller tre? Vi tror på uavgjort og den står til 3,25 i odds. Dermed består de testen, selv om seiersrekken tar slutt.
Toppkamp i Swindon
Swindon tar imot Salford til toppkamp da nummer to tar imot nummer fire på tabellen. Swindon med tre strake seiere og en hjemmeform som sier 7-3-2. Salford er også i strålende form og har ikke tapt på syv kamper, der fire av de fem siste har endt med seiere. Disse lagene skulle egentlig ha møttes forrige helg også, men da i FA-cupen. Den ble utsatt grunnet vinteren som herjet. Derfor skal de ut i ny duell allerede til uken, men da i Manchester. Vi tror Ian Holloway og co tar første stikk her og spiller ren hjemmeseier til 2,35 i odds.
Årets viktigste kamp

Harrogate tar turen til Shrewsbury og det som blir møte mellom lag nummer 23 og 22 på tabellen. Harrogate har et poeng opp til dagens motstander og dermed den siste trygge plassen i League Two. Shrewsbury har ikke vunnet på sine siste syv og Harrogate har ikke vunnet på sine siste åtte. Begge lag står med to scoringer på sine siste fem kamper og der Shrewsbury ikke har holdt buret rent på syv kamper står Harrogate med hele 19 kamper uten clean sheet.
En kamp ingen har råd til å tape og derfor trolig en kamp som vil handle om kontroll og trygghet. Vi prøver oss på to spill i denne kampen. Det første er under 2,5 scoringer til 1,70 i odds. I tillegg tror vi Harrogate igjen klarer å karre til seg et poeng og at oppgjøret ender med poengdeling. Det står til 3,50 i odds.
UKENS SPILL I LEAGUE TWO



