More

    Port Vale sparket Darren Moore

    Port Vale har sparket Darren Moore 24 timer før årets siste kamp.

    Årets siste sparking?

    Søndag ettermiddag kom bekreftelsen. Port Vale skiller lag med manager Darren Moore. Mannen som tok over klubben i februar 2024 klarte da ikke å redde laget som også da spilte i League One. Med bare to seiere på 17 kamper rykket Port Vale ned til League Two igjen, men Moore tok laget tilbake til nivå tre på første forsøk da de forrige sesong endte som nummer to på tabellen i League Two.

    En godkjent start på comebacket i League One ble det, men siden borteseieren mot Barnsley 27 september. 12 ligakamper har blitt spilt siden den gang, uten en eneste seier. Etter 0-5 borte mot Huddersfield på Boxing Day ligger laget nå ti poeng unna sikker grunn. Det var deres syvende tap på deres ni siste ligakamper.

    -Beklager til Port Vale-fansen

    Darren Moore, Port Vale. League One
    Darren Moore ble mer og mer oppgitt utover høsten hos Port Vale. Credit: IMAGO / Pro Sports Images

    Darren Moore uttalte i avskjedsmeldingen at han var lei seg for hvordan sesongen hadde utviklet seg, og beklaget seg særlig til de trofaste som har støttet han og laget gjennom høsten. Troen på at dette kunne snu var der alltid, men jeg har forståelse for at det nå blir gjort grep, uttalte Moore diplomatisk.

    Den tidligere Sheffield Wednesday-manageren forlater dermed klubben på en hyggeligere måte enn hva han gjorde i stålbyen.

    Førstelagstrener Jamie Smith leder klubben borte mot Bradford mandag kveld i det som blir årets siste kamp for lagene i League One. Ny manager er ventet å være på plass i løpet av uken som kommer meldes det fra lokalavisen.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen