More

    Stille før stormen

    Januarvinduet er ikke det mest attraktive, men flere Premier League-klubber vil likevel handle denne måneden. Så langt har det imidlertid vært beskjeden aktivitet – i alle fall i Premier League.

    Liverpool er av klubbene som trenger umiddelbart påfyll av forsterkninger, og LFC var da også tidlig ut med å hente inn Cody Gakpo fra PSV. Nederlenderen er imidlertid hentet tidlig for å erstatte den skadede angrepsduoen Luis Diaz og Diogo Jota, og det er bred enighet om at også midtbanen trenger flere og bedre alternativer.

    I tillegg til Liverpool er det bare Leeds og Brentford som har vært aktive.

    Leeds, som onsdag spilte 2-2 hjemme mot West Ham, har lagt penger på bordet for 24-årige Maximilian Wöber. Østerrikeren har signert kontrakt gjeldende i fire og et halvt år, og vil bidra til å heve nivået på venstresiden i Leeds-forsvaret. Wöber kan spille både back og midtstopper, og vil gi etterlengtet konkurranse til spillere som Liam Cooper, Pascal Struijk og Junior Firpo. Debuten kan komme i søndagens FA-cupoppgjør mot Cardiff.

    Brentford flyr høyt på Premier League-tabellen, og hovedstadsklubben er kjent for å kjøpe ungt, langsiktig, billig og smart. Denne gang er det den tyske angriperen Kevin Schade man har satset på. Brentford-manager Thomas Frank har uttalt at spilleren er fulgt over lang tid, og at 21-åringen er en angriper med stort potensial som faller i kategorien «et typisk Brentford-kjøp».

    Unggutten er hentet fra Freiburg på et foreløpig lån ut sesongen, men permanent kjøp og avtale om femårskontrakt skal allerede være avtalt. Schade er fast inventar på det tyske U21-landslaget, og kan brukes på alle plasser i angrepsrekka. Unggutten kan få flust med spilletid gjennom vinter og vår, når toppscorer Ivan Toney som kjent står i fare for å bli suspendert grunnet ulovlig gamling-aktivitet.

    Brentford klarte seg utmerket også uten Toney, da de mandag banket Liverpool, men i siste sesonghalvdel vil det være nødvendig med større offensiv bredde.

    Flere Premier League-overganger er i skrivende stund ikke bekreftet, men Tipsbladet vil i neste tirsdags utgave presentere stor oversikt over hva hver enkelt klubb trenger, hvem de linkes til og hvem som så langt har ankommet.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen